ООУ ,,Св.Климент Охридски” најдобри на Регионалниот натпревар во женски ракомет

Денеска беше одржан Регионален натпревар во ракомет на кој ракометарките од училишниот клуб убедливо ги победија екипите од Дабиле и Гевгелија и го освоија Првото место.

Честитки до ракометарките и стручниот табор со желби за успех на Државниот натпревар.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*