Ана Ангеловска најдобар шутер на натпреварот Македонија – Босна

Ана Ангеловска, кошаркарка на КК ПАТРИОТ, најдобар стрелец во Европското М 16 натпреварување, и помогна на репрезентацијата на МАКЕДОНИЈА која ја совлада БОСНА и Херцеговина, а Ана постигна 11 поени од 8 во првото полувреме.

Браво Ана, продолжи со добрата игра, достојна да го афирмираш клубот и градот Делчево со својата игра во репрезентативниот дрес, се вели во објавата на ЖКК ,,Патриот 2016″ со кој Ангеловака годинава го освои шампионатот во младинските категории.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*