,,Патриотките” од Делчево ја потврдија шампионската титула во Прва Б Лига

Женскиот кошаркарски клуб ,,Патриот 2016″ со победа против екипата на Пониква го потврди епитетот шампион во Првата Б лига. Со победата во Кочани и теоретски на две кола до крајот го освои првото место во оваа конкуренција.

КК ПОНИКВА-КК ПАТРИОТ 46-87

Честитки до нашите девојки на кои им посакуваме уште подобри резултати!

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*