Богдановски балкански вицешампион и прв на Herkules Grand Prix 2023

Изминатиот викенд се одржаа два интернационални натпревари во Македонија, Балканско првенство и Херкулес Гран При на кои учествуваа повеќе од 150 натпреварувачи од Балканот и Европа.

Нашиот Павле Богдановски постифна нов успех освојувајки го сребрениот медал на Балканското првенство како и најсјајното одличје златен медал на Херкулес Гран При во јуниорска конкуренција.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*