Петлињата на ФК ,,Брегалница” Делчево ,,растурија” по првиот ден од Меѓународниот турнир во Благоевград

ФК Брегалница-млади категории денес растури со убедливи победи на меѓународниот турнир за категоријата ”петлиња” кој се одржа во Република Бугарија.

Десетте школи од Република Македонија и Република Бугарија утре ќе го заокружат својот настап.

Ние сигурно одиме по медали!
Спортот и децата зближуваат…, порачаа од стручниот штаб на младинските категории на ФК ,,Брегалница Делчево”

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*