Симон Стојковски повторно дел од првиот тим на ФК ,,Каменица Саса”

Нов член во редовите на ФК Каменица Саса повторно ќе биде Симон Стојковски, се вели во објавата на фудбалскиот клуб ,,Каменица Саса”.

Стојковски, како голман произлегува од младинските школи на ФК Каменица Саса. Роден е во Македонска Каменица, има 24 години. Како засилување во зимскиот преоден рок доаѓа од екипата на кочанско Осогово.

Клубот во објавата на својот фб налог му посакува добредојде и многу заеднички успеси.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*