Епископ Марко на средба со директорот на Здравствен дом ,,Гоце Делчев” Делчево

May 28, 2024 delcevo365.mk 0

На 23-ти мај Неговото Преосвештенство епископот Делчевско-каменички г. Марко, придружен од свештенството во епархијата, го посети здравствениот дом во Делчево.  Оствари средба со директорот Спец. […]

ВИДЕО: Во Делчево презентирани резултатите од Националниот систем на интегритет

May 28, 2024 delcevo365.mk 0

Во Делчево одржан завршен настан на кој Транспаренси Интернешнл-Македонија ги презентираше резултатите од Националниот систем на интегритет. Настанот се реализира во рамки на проектот ,,ЕУ4 […]

Стручна литература од ЈЛБ ,,Илинден” за најдобрите 10 матуранти од Делчево

May 27, 2024 delcevo365.mk 0

Традиционално и годинава, ЈЛБ„Илинден“-Делчево, подари книги стручна литература на 10 –те најдобри матуранти од СОУ„М.М.Брицо“. -Се надеваме дека книгите ќе им помогнат низ студенските години.Она […]

Со литургија и литија, Делчево ги славеше заштитниците на градот Св.Кирил и Методиј

May 24, 2024 delcevo365.mk 0

На денешниот празник посветен на сесловенските просветители и учители Свети Кирил и Методиј, Неговото Преосвештенство епископот Делчевско – каменички г. Марко чиноначалствуваше со Светата Божествена […]

Видео: Свечена академија по повод патрониот празник на ООУ ,,Ванчо Прке” Делчево

May 20, 2024 delcevo365.mk 0

Деветолетката Ванчо Прке синоќа организираше Свечена Академија по повод патрониот празник на училиштето. Во продолжение проследете ја програмата точка по точка како што настапуваа самите […]