СВР Штип: Жртвите во сообраќајката кај Штип на возраст од 40 и 64 години, едно лице е повредено !

Две жртви има во тешката сообраќајна несреќа, што се случи денеска во 14.25 часот на експресниот пат Штип-Кочани во близина на индустрискиот дел на Штип, потврди портпаролот на СВР-Штип, Гордана Панајотова во соопштението лиферувано до медиумите. Жртвите се на возраст од 40 и 64 години, од Кочани од Скопје.

www.delcevo365.mk

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*