Со квиз на знаења, ЈЛБ ,,Илинден” и ООУ ,,Св.Климент Охридски” го одбележаа Денот на Сесловенските просветители

May 27, 2024 Valeri Spasevski 0

ЈЛБ „Илинден“ – Делчево, заедно со ООУ „Св.Климент Охридски“ го одбележа денот на Сесловенските просветители. По тој повод, денеска во читалната на библиотеката се одржа […]

Стручна литература од ЈЛБ ,,Илинден” за најдобрите 10 матуранти од Делчево

May 27, 2024 delcevo365.mk 0

Традиционално и годинава, ЈЛБ„Илинден“-Делчево, подари книги стручна литература на 10 –те најдобри матуранти од СОУ„М.М.Брицо“. -Се надеваме дека книгите ќе им помогнат низ студенските години.Она […]

Со литургија и литија, Делчево ги славеше заштитниците на градот Св.Кирил и Методиј

May 24, 2024 delcevo365.mk 0

На денешниот празник посветен на сесловенските просветители и учители Свети Кирил и Методиј, Неговото Преосвештенство епископот Делчевско – каменички г. Марко чиноначалствуваше со Светата Божествена […]

Видео: Свечена академија по повод патрониот празник на ООУ ,,Ванчо Прке” Делчево

May 20, 2024 delcevo365.mk 0

Деветолетката Ванчо Прке синоќа организираше Свечена Академија по повод патрониот празник на училиштето. Во продолжение проследете ја програмата точка по точка како што настапуваа самите […]

Unique Decorations – Делчево

May 18, 2024 delcevo365.mk 0

Со Unique Decorations Delcevo уникатни декорации за вашите: Нека вашата прослава биде уникатна впечатлива и незаборавна. УНИКАТНИ ДЕКОРАЦИИ ДЕЛЧЕВО!❣️Тел. 070/993-250 Ирена♥️💚💜💙💛🎁🎉🎈 Погледнете ја галеријата на […]