No Picture

Делчевскиот ракометар Филип Петровски – најдобар среден бек на пионерскиот фајнал-фор во Струга

April 7, 2019 Valeri Spasevski 0

Делчевецот Филип Петровски кој игра за пионерската екипа на Металург ја освои наградата за најдобар среден бек на пионерскиот фајнал-фор турнир кој го освои токму […]

No Picture

ООУ„Ванчо Прке“ обезбеди пласман на Државното првенство во кошарка

April 1, 2019 Valeri Spasevski 0

Кошаркарките од деветолетката Ванчо Прке се победници на денешниот Регионален турнир во женска кошарка на кој учествуваа 4 основни училишта од таканаречениот регион Исток.  Делчевки […]