Општина М.Каменица двојно го зголеми износот за поддршка на првото новороденче во 2021

January 8, 2021 Valeri Spasevski 0

Општина Македонска Каменица двојно го зголеми износот за поддршка на првото новороденче во годината. Ова денес го соопшти градоначалничката Соња Стаменкова која оствари средба со […]

Новогодишна хумана мисија во градинката во Делчево во рамки на „Здрава трпеза“

December 16, 2020 Valeri Spasevski 0

Детската градинка „Весели Цветови“ од Делчево и во услови на Ковид-19 продолжува со реализирање на настанот „Здрава трпеза“. И годинава како што информираше директорката на […]

Прехранбени пакети од Општина Делчево за ромски семејства во социјален ризик

December 12, 2020 Valeri Spasevski 0

Општина Делчево се вклучи во акцијата на Црвениот крст на Република Северна Македонија и Фондацијата „Отворено општество Макеоднија“ која се спроведува со цел во услови […]

Црковна богослужба по повод „Воведение на Пресвета Богородица“ во Делчево

December 4, 2020 Valeri Spasevski 0

Денеска во храмот „Успение на Пресвета Богородица“ во Делчево се служеше божествена литургија со која чиноначалствуваше Митрополитот Брегалнички г.Иларион. Денешниот празник, како што истакна владиката […]

Делчевскиот градоначалник Трајковски со поддршка за кампањата против насилството врз жените

November 25, 2020 Valeri Spasevski 0

По неодамнешниот случај на обљуба врз жена во Делчево, а по повод Меѓународниот ден за елиминација на насилство врз жените Општина Делчево денес се придружи […]