No Image

ООУ„Ванчо Прке“ обезбеди пласман на Државното првенство во кошарка

April 1, 2019 Valeri Spasevski 0

Кошаркарките од деветолетката Ванчо Прке се победници на денешниот Регионален турнир во женска кошарка на кој учествуваа 4 основни училишта од таканаречениот регион Исток.  Делчевки […]

No Image

Владиката Иларион: Во Делчево се гради еден од најубавите храмови во православниот свет

April 1, 2019 Valeri Spasevski 0

Митрополитот Брегалнички г.Иларион, денеска во рамки на работната посета во Делчево го посети соборниот храм „Св.Кирил и Методиј“, во кој од неодамна почнаа градежни активности […]