No Image

Осветена црквата „Св.Димитриј“ во село Габрово

August 4, 2019 Valeri Spasevski 0

Во делчевското село Габрово денес беше осветена црквата “Св.великомаченик Димитриј”. Црквата ја освети Митрополитот Брегалнички г.Иларион во сослужение со свештеници од Брегалничката епархија. Владиката Иларион […]