Видео: Во возбудлив дуел кадетите на РК „Делчево“ подобри од РК „КЛ7“

Во возбудлив дуел, машкиот кадетски тим на РК „Делчево“ вечерва во салата „Методи Митевски – Брицо“ славеше тесна победа над екипата на РК „КЛ7“ од Свети Николе, кои иако беа тврд орев, потклекнаа на атмосферата која ја создаде верната публика и го одведе тимот од Делчево кон нови бодови.

Видета во продолженија ја доловуваат вистинската борба која се случуваше на теренот особено во последните 15 минути од натпреварот, кога делчевци откако имаа негатива од два разлика, со неколку погодоци на одличниот Петровски направија пресврт и водството го задржаа до самиот крај на натпреварот.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*