РК ,,Делчево” со победа ја стартуваше новата прволигашка сезона

Камбекот во Првата машка ракометна лига ракометарите на РК Делчево го започнаа со победа. Во неизвесен натпревар совладан е тимот на РК ,,Ѓорче Петров”. Честитки до момците од РК ,,Делчево” на кои им посакуваме успешна сезона.

Линк од натпреварот во продолжение:

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*