Закажана 3-тата ,,Ендуро Трка 2023″

На 05.11.2023 ќе се одржи 3-тата по ред Ендуро Трка 2023 настан кој го организира Мото клубот Ендуро Тим Делчево. Се надеваме дека ке се собереме во што поголем број да се дружиме, спортуваме и уживаме во убавините на Пијанец, велат организаторите.

Ендуро и OFF ROAD спортот како еден од екстремните спортови станува се попопуларен за сите вљубеници на возењето надвор од јавните патишта. Во последно време Делчево како град станува значајна Ендуро дестинација , од причина што самата околина и пририрода нуди одлични услови за развој на овој спорт.

Се гледаме на 05.11.23
Локација: Индустриска зона Делчево

Со почит,
ЕНДУРО ТИМ ДЕЛЧЕВО.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*