Продолжува теренската вакцинација во руралните средини во Делчевско

September 22, 2021 Valeri Spasevski 0

Продолжува теренската вакцинација во руралните средини во Делчевско. Како што информираа од јавната здравствена установа Здравствен дом “Гоце Делчев” од Делчево, согласно распоредот теренската вакцинација […]

Поради сообраќајка, во прекин сообраќајот на регионалниот пат А3 на влезот кај Делчево.

September 18, 2021 Valeri Spasevski 0

Поради сообраќајка, во прекин сообраќајот на регионалниот пат А3 на влезот кај Делчево. Во сообраќајката како што информираат од полицијата учествувале два автомобили голф и шевролет […]

Едно лице повредено во пожарот кој ја зафати месноста ,,Штабот” над атарот на с.Габрово

September 15, 2021 Valeri Spasevski 0

Едно лице е повредено во пожар кој денес попладне избувна кај месноста ,,Штабот” над атарот на село Габрово. Во моментот на терен е Територијалната противпожарна […]