No Image

Во Пакет Маркет во Берово поставени донаторски кутии за помош на 12 членото семејство од Русиново

March 25, 2019 Valeri Spasevski 0

Иселеници од Швајцарија и Германија, први се вклучија во акцијата за собирање помош, откако вчера рано утрото им изгоре куќата на 12 членото семејство Мирчовски […]

No Image

Потребна помош за дванаесетчлено семејство од беровско Русиново чија куќа изгоре во пожар

March 24, 2019 Valeri Spasevski 0

Дванаесетчлено семејство од беровско Русиново останува без кров над глава откако синоќа во два часот по полноќ целосно изгоре нивната семејна куќа. Траорна беше денес […]

No Image

Практична размена на искуства помеѓу детските градинки ,,Весели Цветови” од Делчево и ,,Росица” од Софија

February 23, 2019 Valeri Spasevski 0

Група вработени во градинката „Весели цветови” од Делчево, учествуваа на еднодневна работилница во рамки на практичната размена на искуства со вработените во детската градинка ,,Росица” […]