No Image

Боди билдерот Васко Мамучевски единствен македонски претставник на Светското првенство во Дубаи

November 3, 2019 Valeri Spasevski 0

Беровскиот шампион во Боди билдинг, Васко Мамучевски ги прави последните подготовки пред настапот на Светското првенство во боди-билдинг кое на 9 ноември ќе се одржи […]

No Image

Стаменковски со нов златен медал во Бенч-прес се враќа од ,,Војводина Опен 2019″

November 3, 2019 Valeri Spasevski 0

Каменичкиот натпреварувач во Бенч-прес, Бошко Стаменковски повторно му донесе нов успех на македонскиот спорт, откако на вчерашниот натпревар ,,Елемир – Војводина Опен” освои два златни […]

No Image

Кадетките на РК ,,Брегалница плус” и РК ,,Делчево” со пораз ги започнаа натпреварите во новата сезона

November 3, 2019 Valeri Spasevski 0

Кадетките на РК ,,Брегалница плус” со 23:33 беа поразени од екипата на ЖРК ,,Куманово” во првиот натпревар од новата сезона. Делчевки на неколку пати имаа […]

ООУ ,,Св.Климент Охридски” победници на меѓуопштинскиот турнир во женски ракомет

October 31, 2019 Valeri Spasevski 0

Ракометарките од деветолетката ,,Св.Климент Охридски” Делчево се победници на меѓуопштинскиот натпревар во ракомет, откако во рамки на одиграните натпревари со врсничките од деветолетките ,,Дедо Иљо […]

No Image

Членовите на ,,Оф-Роад-Голак” ги собраа наградите на кружната трка во Берово

October 29, 2019 Valeri Spasevski 0

Членовите на Оф-Роад клубот ,,Голак” од Делчево, одлично се претставија на трката со теренски возила која викендот се реализираше на кружната натпреварувачка патека ,,Мазно” кај […]