No Picture

Видео: Пионерките на РК ,,Делчево” обезбедија учество на “фајнал-фор” натпреварите

May 5, 2019 Valeri Spasevski 0

Екипата на РК “Делчево” обезбеди пласман на фајнал-фор натпреварите во женска пионерска конкуренција откако во Делчево славеа убедлива победа над директниот конкурент Металург од Скопје. […]

No Picture

Пионерите на РК „Делчево“ со победа над Металург обезбедуваат пласман на „фајнал-фор“ натпреварите

May 2, 2019 Valeri Spasevski 0

Пионерките на РК „Делчево“ со победа во недела над екипата на Металург обезбедуваат пласман на фајнал-фор натпреварите. Натпреварот се игра од 11 часот, а покрај […]