No Image

Бисерот од Каменица со одличен настап на Меѓународниот куп во гимнастика во Ниш

November 8, 2018 Valeri Spasevski 0

Со освоено второ место и сребрен медал во ритмичка гимнастика и бронзен медал во „повеќебој“, младата гимнастичарка Елвира Јангеловска имаше одличен настап за својот клуб […]

No Image

Стаменковски севкупен победник на Street workout натпревар во Србија

November 4, 2018 Valeri Spasevski 0

Еден од најистакнатите македонски претставници во Пауер-литинг (Power-lifting), Бошко Стаменковски од Македонска Каменица ги собра сите награди на престижниот натпревар кој се одржа во Сврљиг, […]