No Image

Прв работен состанок со компанијата која ќе го гради пешачкиот мост на река Брегалница во Делчево

December 6, 2018 Valeri Spasevski 0

Фирмата „Жикол“ која го доби тендерот за изградба на првиот пешачки мост во Делчево, денеска беше воведена во работа. На состанокот со претставници на фирмата […]

No Image

67 крвни единици собрани во Делчево. Утре крв ќе се дарува во М.Каменица

December 6, 2018 Valeri Spasevski 0

Вкупно 67 крвни единици подарија крводарителите кои денес беа активно учесници на последната декемвриска акција за дарување крв во Делчево. Организаторот на крводарителската акција беше […]

No Image

Јубилејно десетто издание на манифестацијата „Вапцарови бранувања“

December 5, 2018 Valeri Spasevski 0

Во Делчево по јубилеен 10 пат се одржа манифестацијата Вапцарови бранувања, настан кој е во организација на литературно-трибинската дејност при Националната установа Никола Јонков Вапцаров […]

No Image

Започна скрининг процесот за изградба на пречистителна станица во Делчево

December 5, 2018 Valeri Spasevski 0

Започнаа активностите за имплементација на проектот „Водоснабдување“ на Делчево. Претставници од швјацарската консултантска фирма ЕБП и локалната консултантска фирма „Хидроенергоинженеринг“ од Скопје задолжени за имплементација […]

No Image

Одржана Света Архиерејска Литургија по повод Воведение на Пресвета Богородица – Пречиста во Делчево

December 4, 2018 Valeri Spasevski 0

По повод празникот Воведение на Пресвета Богородица – Пречиста, денес во Делчево се одржа Света Архиерејска Божествена Литургија со која чиноначалствуваше Неговото високо преосвештенство Митрополит […]