Видео: Тежок пораз на пионерките на РК ,,Делчево”

Вечерва во Делчево се одигра дерби натпреварот во женска пионерска конкуренција помеѓу домашната екипа на РК ,,Делчево” и РК ,,Вардар ” Скопје. Иако беше видна желбата на домашните ракометарки за победа, сепак ракометарките на Анжела Платон прикажаа моќен натпревар во кој бодовите заслужено отпатуваа во Скопје.

Видео од натпреварот во продолжение!

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*