No Image

Одржан инфо ИПАРД ден во Делчево

November 5, 2019 Valeri Spasevski 0

Во Делчево се одржа најавениот инфо-ден за користење средства преки мерките од ИПАРД 2 програмата. Инфо-денот имаше меѓуопштински карактер со присуство на земјоделци од Македонска […]

No Image

Општина Делчево распиша јавен повик за ученички и студентски стипендии

November 4, 2019 Valeri Spasevski 0

Општина Делчево го објави јавниот повик за доделување стипендии за талентирани ученици-средношколци и талентирани студенти кои учат и студираат во училиштата и факултетите во Република […]

No Image

Боди билдерот Васко Мамучевски единствен македонски претставник на Светското првенство во Дубаи

November 3, 2019 Valeri Spasevski 0

Беровскиот шампион во Боди билдинг, Васко Мамучевски ги прави последните подготовки пред настапот на Светското првенство во боди-билдинг кое на 9 ноември ќе се одржи […]

No Image

Стаменковски со нов златен медал во Бенч-прес се враќа од ,,Војводина Опен 2019″

November 3, 2019 Valeri Spasevski 0

Каменичкиот натпреварувач во Бенч-прес, Бошко Стаменковски повторно му донесе нов успех на македонскиот спорт, откако на вчерашниот натпревар ,,Елемир – Војводина Опен” освои два златни […]

No Image

Кадетките на РК ,,Брегалница плус” и РК ,,Делчево” со пораз ги започнаа натпреварите во новата сезона

November 3, 2019 Valeri Spasevski 0

Кадетките на РК ,,Брегалница плус” со 23:33 беа поразени од екипата на ЖРК ,,Куманово” во првиот натпревар од новата сезона. Делчевки на неколку пати имаа […]