Сребро и бронза за Павел Стојчевски од „Белград трофеј 2021“

Делчевскиот кик боксер Павел Стојчевски со два медали на неодамна одржаниот турнир „Београд Трофеј 2021“.

Првиот од освоените медали Стојчевски го освои во дицсциплината поинт-фајт каде во категоријата за натпреварувачи до 57 килограми го освои сребрениот медал, додека во категоријата за постари кадети во дисциплината кик-лајт за натпреварувачи до 52 килограми, Стојчевски освои бронзен медал.

На ова натпреварување директен учесник беше и тренерот Љупчо Стојчевски, кој во отсуство на главниот тренер на ова натпреварување, во походот кон освојувње повеќе медали на „Белград трофеј 2021“ ги предводеше и натпреварувачите на кик-боксинг клубот Патриот од Крива Паланка

Во продолжение дел до борбите на „Белград Трофеј 2021“

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*