Локализиран пожарот кој зафати куќа во Пехчево

Припадници на Територијалната противпожарна единица од Берово усепаа да го локализираат пожарот кој денес околу 17:35 избувна во куќа во Пехчево.

Во гаснењето на пожарот како што информираше командирот на единицата Сашко Руменовски учествуваа 3 возила и седум пожарникари.

Во пожарот причинета е материјална штета (изгорен кат од куќа и кровна конструкција).

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*