Резултати и табела по 6.коло во Трета фудбалска лига – Исток

Ефикасно 6.коло се одигра денес во Третата Фудбалска Лига – Исток. На шесте средби ширун терените во Истокот беа постигнати вкупно 31 погодок или во просек 5,17 по натпревар.

Ова се резултатите од денешните натпревари:

„Брегалница“ (Д) – „Малеш“  4:2

Овче Поле“ – „Осогово“  2:4

„Дојранско езеро“ – „Победа“ (В)  2:0

„Спартмани“ – „Тиверија“  1:1

„Академија Чешиново-Облешево“ – „Вардарски“  6:2

„Рудар – Карбинци  5:2

На табелата прва е екипата на Осогово со 16 бодови, Овче Поле и Тиверија имаат по 13 бодови, Рудар 12, Брегалница Делчево 9, ОФК Малеш 8 Спартмани, Академија Чешиново Облешево, Карбинци, Дојранско Езеро 7, Спартмани 5, Победа Валандово 4, Вардарски е без победа.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*