Натпреварот во женска кошарка помеѓу Патриот 2016 и Крива Паланка се одигра без присуство на публика

February 29, 2020 Valeri Spasevski 0

Натпреварот во У-16 конкуренција помеѓу екипите на Патриот 2016 и Крива Паланка кои се играат под капата на Кошаркарската федерација, денес се одиграа без присуство […]

Стартува пионерската ракометна лига: ЖРК „Делчево“ утре од 14 часот против ЖРК „КЛ7“

February 28, 2020 Valeri Spasevski 0

Со натпреварот против екипата на ЖРК „КЛ7“, пионерките на РК Делчево утре, 29 февруари го започнуваат пролетниот дел од сезоната. Од стручниот штаб најавуваат цврст […]

Планинари на ПСК ,,Голак” реализираа висогорска акција за искачување на Руен

February 1, 2020 Valeri Spasevski 0

Високогорска екипа на планинарскиот спортски клуб ,,Голак” составена од членови на клубот од Делчево и Софија, Р.Бугарија денес реализираа зимска високогорска кружна акција за искачување […]

Викендов во Берово се одржува вториот Телеком Мастерс турнир во пинг-понг

February 1, 2020 Valeri Spasevski 0

Пингпонгарски клуб ,,Берово” денес и утре е домаќин на вториот турнир како дел од Државното првенство во пинг-понг во кадетска конкуренција. Како што информираа организаторите, […]

ПСК „Голак“ реализираше високогорска акција на планината Пирин

January 20, 2020 Valeri Spasevski 0

Група делчевски планинари, членови на планинарското спортско друштво „Голак“, реализираа високогорска акција на планината Пирин во соседна Бугарија. Во акцијата како што информираше претседателот на […]

Стаменковски со 4 медали се враќа од Street workout турнирот во Ваљево

January 5, 2020 Valeri Spasevski 0

Најуспешниот македонски Пауер-лифтинг и „Стрит воркаут“ натпреварувач Бошко Стаменковски од Македонска Каменица освои 4 медали на Меѓународниот новогодишен турнир кој денес се одржа во Ваљево, […]