Ракометниот клуб „Делчево“ ја презеде лидерската позиција на прволигашката „плеј-аут“ табела

April 10, 2021 Valeri Spasevski 0

Ракометниот клуб „Делчево“ ја презеде лидерската позиција на прволигашката „плеј-аут“ табела, откако ја забележа четвртата победа во низа против екипата на РК „Партизан“ од Гевгелија со 37:30. […]

Членови на ПСК „Голак“ продолжија со посета на малку познати локалитети во Пијанец

March 14, 2021 Valeri Spasevski 0

Планинари од Планинарскиот-спортски клуб „Голак“ од Делчево со почитување на мерките за заштита од Ковид-19 денес реализираа планинарски марш за посета на малку познати локалитети […]

Лидерот ФК „Брегалница“ Делчево со победа над ФК „Карбинци“ го започна пролетниот дел во Третата фудбалска лига – Исток

March 14, 2021 Valeri Spasevski 0

Фудбалскиот клуб „Брегалница“ Делчево која е лидер во источната конкуренција во Третата фудбалска лига,со победа го започна пролетниот дел од сезоната во ова натпреварување. Во […]