No Image

Празник на ракометот оваа сабота во Делчево. Ќе се игра Ф-4 турнирот за пионерки

May 7, 2019 Valeri Spasevski 0

По пласманот меѓу најдобрите четири екипи, РК „Делчево“ во сабота ќе биде домаќин на Ф-4 турнирот во женска пионерска конкуренција. Ракометната федерација даде зелено светло […]

No Image

Видео: Пионерките на РК ,,Делчево” обезбедија учество на “фајнал-фор” натпреварите

May 5, 2019 Valeri Spasevski 0

Екипата на РК “Делчево” обезбеди пласман на фајнал-фор натпреварите во женска пионерска конкуренција откако во Делчево славеа убедлива победа над директниот конкурент Металург од Скопје. […]