No Image

Ракометниот клуб Делчево подготвено го дочекува пролетниот дел од сезоната

March 19, 2019 Valeri Spasevski 0

Ракометниот клуб Делчево ги прави последните подоготовки за продолжението од сезоната во младинските лиги во кои настапува. Најдобри шанси екипата има во пионерската лига каде […]

No Image

Екипата на ООУ „Ванчо Прке“ зонски шампион во училишна кошарка во женска конкуренција

December 13, 2018 Valeri Spasevski 0

Екипата на општинското основното училиште „Ванчо Прке“ од Делчево е шампион во зонското кошаркарско натпреварување во женска конкуренција за основни училишта. Со епитетот шампион екипата […]