No Image

Екипата на ООУ „Ванчо Прке“ зонски шампион во училишна кошарка во женска конкуренција

December 13, 2018 Valeri Spasevski 0

Екипата на општинското основното училиште „Ванчо Прке“ од Делчево е шампион во зонското кошаркарско натпреварување во женска конкуренција за основни училишта. Со епитетот шампион екипата […]

No Image

Делчевскиот бомбардер Филип Петровски со 8 погодоци меѓу најдобрите поединци на Металург против Вардар

November 18, 2018 Valeri Spasevski 0

Ракометниот бомбардер од Делчево,  Филип Петровски со своите 8 погодоци беше меѓу најефикасните поединци во екипата на Металург од Скопје која сепак во рамки на […]