No Image

ООУ ,,Св.Климент Охридски” вечерва ќе ги додели наградите на најдобрите ученици

June 26, 2019 Valeri Spasevski 0

Вечерва со почеток во 20 часот во големата сала на Спомен дом АСНОМ организација, Општинското основно училиште ,,Св.Климент Охридски” ќе ја реализира завршната приредба по […]

No Image

Поради асфалтирање сообраќајот на патниот правец Пехчево – Делчево се одвива со наизменичен режим на движење

June 25, 2019 Valeri Spasevski 0

Во тек е асфалтирањето на патниот правец од Делчево до Пехчево во должина од 10 километри.   Како што информираат од фирмата ГП ,,Гранит”, поради […]

No Image

Стаменковски со два златни медали се враќа од Одеса, Украина

June 24, 2019 Valeri Spasevski 0

Пауерлифтерот Бошко Стаменковски од Македонска Каменица, со два златни медали се враќа од Одеса, Украина каде викендов учествуваше на Меѓународното отворено првенство во пауерлифтинг. Златото […]