No Image

Непотребен страв од контакт со вработените во Центарот за социјални работи во Делчево по појавата на позитивни случаи со Ковид-19

August 20, 2020 Valeri Spasevski 0

По зголемениот број случаи на коронавирус во Делчево граѓаните панично и во страв ја примаат секоја информација поврзана со првите позитивни случаи. Ова како што […]

No Image

Општинскиот кризен штаб со нови заклучоци и препораки по зголемениот број случаи со Ковид-19

August 19, 2020 Valeri Spasevski 0

Поради зголемениот број случаи позитивни на ковид-19, во Делчево вонреден состанок одржа Општинскиот кризен штаб. Меѓу главните проблеми како што беше напоменато на средбата на […]

No Image

Три нови случаи на Ковид-19

August 17, 2020 Valeri Spasevski 0

Три нови позитивни на Ковид-19 во Делчево. Како што соопштија од Здравствениот дом во Делчево од вкупно 10-те тестирања кои во петокот поради контактите на […]

No Image

Трајковски со апел до граѓаните за почитување на мерките по зголемениот број случаи на Ковид-19

August 17, 2020 Valeri Spasevski 0

Поради зголемениот број позитивни случаи на коронавирус во Делчево и на лицата кои се во самоизолација, градоначалникот Горан Трајковски излезе со апел до граѓаните за […]

No Image

Делчевски планинари и гости од Русија и Британија реализираа 15 километарски марш до Мала Чавка

August 15, 2020 Valeri Spasevski 0

Група планинари од Делчево, членови на ПСК „Голак“, но и гости од Русија и Обединетото Кралство, денес реализираа планинарска маршрута до врвот Мала Чавка на […]

No Image

Женска група планинари од Делчево го искачија „Чупино Брдо“

August 12, 2020 Valeri Spasevski 0

Неколкучлена женска група планинари, членови на Планинарскиот спортски клуб  „Голак“ го искачија врвот „Чупино Брдо“ на 1725 метри надморска висина. Како што информираше претседателот на […]