Лесна победа на делчевска Брегалница во третолигашката пресметка со Работник Лозово

November 22, 2020 Valeri Spasevski 0

Фудбалерите на делчевска Брегалница ја забележаа третата победа во низа, откако во рамки на 7-то коло во Третата фудбалска лига на Градскиот стадион „Гоце Делчев“ […]

Делчевските советници ја одобрија одлуката за основање заедничко јавно претпријатие за регионално управување со отпад

November 22, 2020 Valeri Spasevski 0

Делчевскиот совет ја одобри одлуката за основање заедничко јавно претпријатие за регионално управување со отпад. Со оваа одлука како што истакна Ивана Атанасовска од ЕЛС […]

Пронајден човечки труп во атарот на с.Очипала, во близина пронајдена облека на исчезнатиот Ристо Ѓорѓиев

November 20, 2020 Valeri Spasevski 0

Човечки труп пронајден во атарот на делчевското село Очипала кај месноста „Чачарата“. Трупот е пронајден од полициски службеници од Полициската станица во Делчево а информацијата […]

СВР Штип со активности во Делчево по повод Светскиот ден за сеќавање на жртвите во сообраќајни несреќи

November 20, 2020 Valeri Spasevski 0

Отсекот за превенција при СВР Штип, во соработка со Републичкиот завод за безбедност во сообраќајот на патиштата, денес во општините Делчево, Берово и Пехчево со […]

Спомен домот на Разловечкото востание, се уште ја очекува најавената реконструкција на кровот

November 19, 2020 Valeri Spasevski 0

Спомен домот на Разловечкото востание во делчевското село Разловци, се уште ја очекува реконструкцијата на кровот, која минатата година беше најавена од страна на Министерството […]