No Image

Делчевските советници го усвоија кварталниот извештај од буџетот за претходната година

February 27, 2021 Valeri Spasevski 0

Делчевските советниците на 50 Седница го усвоија Кварталниот извештај за 4 квартал од 2020 година. Согласно со образложението дадено од раководителот на Секторот за финансии […]

No Image

Видео: РК „Охрид“ надмоќен над РК „Делчево“ во ракометниот Куп на Македонија

February 25, 2021 Valeri Spasevski 0

Екипата на суперлигашот Охрид немаше големи проблеми во денешниот натпревар од ракометниот Куп на Македонија со домаќинот РК „Делчево“ кој избраниците на екс репрезентативецот Раде […]

No Image

Граѓанската иницијатива „Стави го твојот потпис за вистински попис“ денеска на два штанда во Делчево

February 24, 2021 Valeri Spasevski 0

Претседателот на Унијата на млади сили при ВМРО ДПМНЕ, Кристи Стојковски во изјава за медиумите денес информираше дека поради голема заинтересираност на граѓаните на Делчево, […]