No Image

ОИК одржа координативен состанок со надлежните и политичките партии за успешен изборен процес

July 9, 2020 Valeri Spasevski 0

Во Делчево на иницијатива на Општинската изборна комисија денес се одржа координативен состанок за успешно спроведување на Предвремените парламентарни избори. На состанокот присуствуваа претставници на […]

No Image

Николовски од Делчево: Македонците дома, а нашите производи во странство, е идното мото на Истокот

July 7, 2020 Valeri Spasevski 0

Коалицијата „Можеме“ вечерва одржа трибина во Делчево. Пред присутните свое обраќање имаа носителите во ИЕ 3 од СДСМ и коалицијата „Можеме“, Љупчо Николовски и Јагода […]

No Image

Ахмедовски: Во претстојниот мандат ќе сработиме уште повеќе и уште подобро во интерес на заедницата

July 4, 2020 Valeri Spasevski 0

Сивата ромска политичка зона да стане бела и ромската заедница достоинствено да учествува во креирањето економски развој и иднина на младите. Ова на прес конференција […]

No Image

ПДПР со предлог како да не се блокираат сметките на корисниците на гарантирана минимална помош

May 8, 2020 Valeri Spasevski 0

Партијата за демократски просперитет на Ромите со нов предлог за препознавање на корисниците на гарантираната минимална помош од страна на извршителите за да не им […]