No Picture

Прес на СДСМ Делчево

June 6, 2020 Valeri Spasevski 0

Интегрално ви го пренесуваме текстот од денешната прес-конференција на Билјана Петровска, ПР на Општинската организација на СДСМ, Делчево. ……………………………………………………………….. Мицкоски крши прописи и лумпува по […]

No Picture

Ахмедовски: Се оствари предупредувањето дека се доведува во прашање меѓусебниот соживот на граѓаните

May 30, 2020 Valeri Spasevski 0

Претседателот на Партијата за демократски просперитет на Ромите Аксел Ахмедовски на денешната прес-конференција во Делчево, изрази загриженост за како што рече оствареното предупредување дека се […]

No Picture

ПДПР со предлог како да не се блокираат сметките на корисниците на гарантирана минимална помош

May 8, 2020 Valeri Spasevski 0

Партијата за демократски просперитет на Ромите со нов предлог за препознавање на корисниците на гарантираната минимална помош од страна на извршителите за да не им […]

No Picture

Соња Михаиловска, Драган Ковачки и Христина Смилевска кандидати за пратеници од СДСМ и ВМРО -ДПМНЕ на претстојните избори

March 10, 2020 Valeri Spasevski 0

Соња Михаиловска, Драган Ковачки и Христина Смилевска се најдоа на листата на кандидати за пратеници од Делчево, откако синоќа СДСМ, а вечерва ВМРО ДПМНЕ ги […]