Членови на ПСК „Голак“ продолжија со посета на малку познати локалитети во Пијанец

March 14, 2021 Valeri Spasevski 0

Планинари од Планинарскиот-спортски клуб „Голак“ од Делчево со почитување на мерките за заштита од Ковид-19 денес реализираа планинарски марш за посета на малку познати локалитети […]

Лидерот ФК „Брегалница“ Делчево со победа над ФК „Карбинци“ го започна пролетниот дел во Третата фудбалска лига – Исток

March 14, 2021 Valeri Spasevski 0

Фудбалскиот клуб „Брегалница“ Делчево која е лидер во источната конкуренција во Третата фудбалска лига,со победа го започна пролетниот дел од сезоната во ова натпреварување. Во […]

Делчевскиот прволигаш поразен во ракометната плеј-аут пресметка со РК „Преспа“

March 6, 2021 Valeri Spasevski 0

Во прволигашки ракометен „плеј-аут“ натпревар екипата на РК „Делчево“ поразена од ракометарите на РК „Преспа“ со 23:28. Во изедначен натпревар гостите благата предност ја создадоа […]

Услугите на делчевскиот физиотерапевт Живко Димитровски на располагање на македонската футсал репрезентација

March 3, 2021 Valeri Spasevski 0

Услугите на делчевскиот физиотерапевт Живко Димитровски повторно се на располагање на македонската футсал репрезентација. Димитровски во кусиот разговор информираше дека моментално репрезентативците се наоѓаат во […]