No Picture

Беровчани се приклучуваат во одбележувањето на Европската недела на мобилност

September 22, 2019 Valeri Spasevski 0

По повод „Европската недела на мобилност“ Општина Берово на 23 септември (понеделник), организира „Ден без автомобили”. Целта на настанот, како што информираат организаторите, е да […]

No Picture

Стаменковски со златен медал во пауер-лифтинг се враќа од Атланта, САД

September 21, 2019 Valeri Spasevski 0

Шампионот Бошко Стаменковски,вечерва постигна уште еден огромен успех на Светското првенство во Пауер-лифтинг кое се оддржува во Атланта, САД. Македонскиот претставник од Македонска Каменица освои […]