No Picture

Викенд временска прогноза

September 14, 2018 Valeri Spasevski 0

Времето денеска ќе биде сончево со умерена облачност, максималната температура ќе достигне 33 степени, а УВ индексот ќе изнесува 6. Во сабота времето ќе биде […]

Се за Вашиот дом во ОКИ ПРОМ!

August 17, 2018 Valeri Spasevski 0

Комерцијална објава  “Стовариште Оки-Пром” ги бележи своите почетоци од 2001 год. и е компанија во приватна сопственост која успешно се развива и постои 11 години. Основана е од едно […]

No Picture

Започна Богородичниот пост

August 15, 2018 Valeri Spasevski 0

За православните христијански верници вчера започна двонеделниот Богородичен пост, кој е посветен на Успението на Пресвета Богородица. Богородичниот, односно Успенскиот пост настапува еден месец после […]