Мицкоски од Делчево: За две ипол години дојдовме до можност да ја собориме оваа ненародна власт предводена од СДСМ

July 10, 2020 Valeri Spasevski 0

Вечерва во Делчево трибина одржа караванот на коалицијата „Обнова за Македонија“. На трибината говор одржаа носителот во Третата изборна единица од оваа коалиција, Игор Јанушев, […]

Доверливиот изборен материјал доставен до ОИК Делчево

July 10, 2020 Valeri Spasevski 0

Стручните служби при Државната изборна комисија денес попладне во Делчево го доставија доверливиот материјал за претстојните Предвремени парламентарни избори. Како што инфоирмираше претседателот на Општинската […]

ОИК одржа координативен состанок со надлежните и политичките партии за успешен изборен процес

July 9, 2020 Valeri Spasevski 0

Во Делчево на иницијатива на Општинската изборна комисија денес се одржа координативен состанок за успешно спроведување на Предвремените парламентарни избори. На состанокот присуствуваа претставници на […]

Николовски од Делчево: Македонците дома, а нашите производи во странство, е идното мото на Истокот

July 7, 2020 Valeri Spasevski 0

Коалицијата „Можеме“ вечерва одржа трибина во Делчево. Пред присутните свое обраќање имаа носителите во ИЕ 3 од СДСМ и коалицијата „Можеме“, Љупчо Николовски и Јагода […]

Шахпаска: Поголеми шанси за младите, повисок младински стандард и намалување на младинската небработеност под 17% до крајот на мандатот

July 6, 2020 Valeri Spasevski 0

Поголеми шанси за младите, повисок младински стандард и намалување на младинската небработеност под 17% до крајот на мандатот. Ова од Пехчево го истакна носителот на […]

Ахмедовски: Во претстојниот мандат ќе сработиме уште повеќе и уште подобро во интерес на заедницата

July 4, 2020 Valeri Spasevski 0

Сивата ромска политичка зона да стане бела и ромската заедница достоинствено да учествува во креирањето економски развој и иднина на младите. Ова на прес конференција […]

Избори 2020: Во Делчево продолжуваат обуките за членовите на избирачките одбори

June 29, 2020 Valeri Spasevski 0

Во Делчево продолжуваат обуките за членовите на избирачките одбори, кои поради здравствената пандемија беа прекинати во месец март. Сертифицираниот обучувач при Државната изборна комисија Сања […]